Nazwa kodowa procesora: Raptor Lake
Maksymalne taktowanie procesora: 5,8 GHz
Wbudowane opcje dostępne: Nie
Maksymalna pojemność pamięci: 192 GB
Maksymalna konfiguracja CPU: 1
Konfiguracje PCI Express: 2×8+1×4
Technologie Thermal Monitoring: Tak
Wielkość opakowania procesora: 45 x 37.5 mm
Wersja gniazd typu Slot (PCI Express): 5.0
Technologia Intel® Hyper Threading (Intel® HT Technology): Tak
Wersja gniazd typu Slot (PCI Express): 4.0
Model dedykowanej karty graficznej: Niedostępny
Cache procesora: 36 MB
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT): Tak
Intel® Secure Key: Tak
Maksymalna liczba linii PCI Express: 20
Procesor ARK ID: 236853
Konfiguracje PCI Express: 1×16+1×4
Przepustowość pamięci: 89,6 GB/s
Liczba wątków: 32
Nowe instrukcje AES (Intel® AES-NI): Tak
Technologia Wirtualizacji Intel® (Directed I/O) (VT-d): Tak
Tryb pracy procesora: 64-bit
Liczba rdzeni procesora: 24
Stan spoczynku: Tak
Technologia virtualizacji Intel® (VT-x): Tak
Typ pamięci procesora: Smart Cache
Technologia Udoskonalona Intel SpeedStep: Tak
Stepping: B0
Intel® 64: Tak
Model wbudowanej karty graficznej: Niedostępny
Technologia Execute Disable Bit (EDB): Tak
Technologia Intel® Turbo Boost: 2.0
Typ procesora: Intel® Core™ i9
Gniazdo procesora: LGA 1700
Intel® OS Guard: Tak
Dedykowana karta graficzna: Nie
Rozgałęźnik T: 100 °C
Obsługa kanałów pamięci: Dwukanałowy
Producent procesora: Intel
Obsługiwane zestawy instrukcji: AVX 2.0
Wbudowana karta graficzna: Nie
Model procesora: i9-14900F
Intel® Deep Learning Boost (Intel® DL Boost): Tak
Intel® Thread Director: Tak
Technologia Intel® Adaptive Boost: Tak
Intel® Volume Management Device (VMD): Tak
Zautomatyzowany system śledzenia klasyfikacji towarów (CCATS): 740.17B1
Pudełko: Tak
Intel® Speed Shift Technology: Tak
Częstotliwość zwiększania wydajności rdzenia: 4,3 GHz
Zawiera system chłodzący: Tak
Intel® Boot Guard: Tak
Częstotliwość podstawowa rdzenia o wysokiej wydajności: 2 GHz
Maksymalna pamięć wewnętrzna wspierana przez procesor: 192 GB
Przepustowość pamięci obsługiwana przez procesor ( max ): 89,6 GB/s
Efektywne rdzenie: 16
Częstotliwość zwiększania wydajności rdzenia: 5,4 GHz
Numer klasyfikacji kontroli eksportu (ECCN): 5A992C
Data premiery: Q124
Częstotliwość Thermal Velocity Boost Intel®: 5,8 GHz
Technologia Intel® Control-flow Enforcement (CET): Tak
Segment rynku: Komputer stacjonarny
Obsługiwane zestawy instrukcji: SSE4.1
Cache L2: 32768 KB
Częstotliwość podstawowa rdzenia o wysokiej wydajności: 1,5 GHz
Intel® Gaussian & Neural Accelerator (Intel® GNA) 3.0: Tak
Skalowalność: 1S
Obsługiwane zestawy instrukcji: SSE4.2
Typy pamięci wspierane przez procesor: DDR5-SDRAM
Intel® Thermal Velocity Boost: Tak
Wydajne rdzenie: 8
Oparte na trybie systemu sterowania (MBE): Tak
Kod zharmonizowanego systemu (HS): 8542310001
Generacja procesora: Intel Core i9-14xxx
Intel® Turbo Boost Max 3.0 Technologia: Tak
Status: Launched
Maksymalna liczba ścieżek DMI: 8
Warunki użytkowania: PC/Client/Tablet
Typy pamięci wspierane przez procesor: DDR4-SDRAM
Standardowe zarządzanie (ISM) Intel®: Tak
Częstotliwość technologii Intel® Turbo Boost Max 3.0: 5,6 GHz
Podstawowa moc procesora: 65 W
Rewizja Direct Media Interface (DMI): 4.0
Maksymalna moc turbo: 219 W
Procesor Intel Core i9-14900F 5,8 GHz 32 MB LGA1700
1930,50 zł
Brak w magazynie
SKU: PROINTCI90107
Kategorie: IT, Procesory, Procesory Intel Core i9
Loading...
Informacje dodatkowe
| Cache procesora | 36 MB |
|---|---|
| Maksymalna konfiguracja CPU | 1 |
| Procesor ARK ID | 236853 |
| Przepustowość pamięci | 89,6 GB/s |
| Skalowalność | 1S |
| Gniazdo procesora | LGA 1700 |
| Intel® Secure Key | Tak |
| Pudełko | Tak |
| Segment rynku | Desktop |
| Liczba wątków | 32 |
| Producent procesora | Intel |
| Data premiery | Q1'24 |
| Liczba rdzeni procesora | 24 |
| Rozgałęźnik T | 100 °C |
| Konfiguracje PCI Express | 1×16+1×4, 2×8+1×4 |
| Wbudowane opcje dostępne | Nie |
| Obsługa kanałów pamięci | Dwukanałowy |
| Intel® 64 | Tak |
| Stan spoczynku | Tak |
| Intel® Boot Guard | Tak |
| Stepping | B0 |
| Maksymalna moc turbo | 219 W |
| Intel® Speed Shift Technology | Tak |
| Typ procesora | Intel® Core™ i9 |
| Nazwa kodowa procesora | Raptor Lake |
| Dedykowana karta graficzna | Nie |
| Intel® Thread Director | Tak |
| Efektywne rdzenie | 16 |
| Status | Launched |
| Tryb pracy procesora | 64-bit |
| Model procesora | i9-14900F |
| Podstawowa moc procesora | 65 W |
| Intel® OS Guard | Tak |
| Wbudowana karta graficzna | Nie |
| Generacja procesora | Intel Core i9-14xxx |
| Cache L2 | 32768 KB |
| Maksymalna pojemność pamięci | 192 GB |
| Intel® Thermal Velocity Boost | Tak |
| Wydajne rdzenie | 8 |
| Ostrzeżenia | Chronić przed przegrzaniem., Nie instalować na włączonym urządzeniu., Unikać kontaktu z cieczą. |
| Typ pamięci procesora | Smart Cache |
| Zawiera system chłodzący | Tak |
| Warunki użytkowania | PC/Client/Tablet |
Napisz pierwszą opinię o „Procesor Intel Core i9-14900F 5,8 GHz 32 MB LGA1700” Anuluj pisanie odpowiedzi
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.